PAKETLEME PALETLEME

Aşağı Kaydır

Robotik paketleme, ürünün önceden hazırlanmış kutulara, kartonlara veya kasalara paketlenmesine olanak tanıyan esnek, otomatik bir çözümdür. Robotlar, döngü başına ürünleri tekli veya çoklu tutarak kolilere yerleştirebilir. Bu sayede operatörlere göre paketleme hız anlamında avantaj sağlamış olurlar.

Hızlı bir şekilde isteğe göre manuel veya otomatik olarak değiştirilebilen robot uç ekipmanı sayesinde, aynı robot farklı boyutlardaki veya şekillerdeki ürünlerle çalışabilir. Endüstriyel görüntüleme çözümleri ve robot uç ekipmanındaki mekanik geliştirmeler paketleme robotlarının kabiliyetlerini geliştirebilir.

Endüstriyel paletleme, parçaların, kutuların veya diğer öğelerin paletlere veya paletlerden yüklenmesi veya boşaltılması anlamına gelir. Paletleme robotları, gıda ve içecek, nakliye, üretim ve medikal dahil olmak üzere birçok sektörde görülebilir. Geniş bir taşıma kapasitesi ve erişim yelpazesine sahip robotlar sayesinde her çeşit paletleme sistemine çözüm sağlanabilir.

Çeşitli uç ekipmanları, farklı robot paletleme türlerinde esneklik sağlar. Tutucular bir öğeyi yandan sıkıştırarak ve duruma göre alttan desteklerken, vakum ve manyetik tutucular genellikle daha düzgün şekillerdeki nesneleri üstten tutarlar.

Hat sonu robotik paletleme sistemleri, tek veya birden fazla üretim hattını aynı anda paletleme esnekliği sağlayabilir. Birden fazla hatla çalışabilme yalnızca maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda iş akışını düzenler ve üretim kapasitesini artırır.