Proje ve
Fabrika
Simülasyonu

Aşağı Kaydır
Çizimler, planlar ve fotoğraflar gibi görsel yardımcılar ve daha sonra CAD çizimleri ve 3D render’lar; üretim planlamacılarının ve sistem entegratörlerinin on yıllardır üretim tasarımı konseptlerini belirlemek için kullandıkları görselleştirme araçları olmuştur. Son birkaç yılda, Endüstri 4.0’la birlikte bu araçlar, simülasyon teknolojisi ve İnternet ile birleşerek 3 boyutlu üretim simülasyonu teknolojisine dönüştü. Bu teknoloji, CAD geometrileri ve programlama mantığı gibi farklı girdileri ve verileri birlikte işler ve üretime özgü simülasyon davranışlarını da kullanarak, bu girdilerin doğru görsellerini ve simülasyonlarını oluşturur. Bu sayede, planlama ekiplerinin fabrika ortamlarının, üretim tasarımı ve performanslarının mühendislik bilgileri doğrultusunda görselleştirmelerine ve incelemelerine yardımcı olur, tasarım hataları ve gözetim riskini azaltır ve daha fazla paydaşın planlama sürecine katılımını sağlar.

Bu teknoloji doğrultusunda sizlere en iyi çalışmayı sunmak için dünyanın önde gelen simülasyon programlarından biri olan Visual Components ile çalışıyoruz. Visual Components programının sunduğu en kapsamlı paket olan Premium paketi ile fabrikanızı ve üretiminizin endüstri 4 gereksinimleriyle geliştiriyor, verimliliğinizi ve rekabet gücünüzü arttırıyoruz.

 • Üretim hattınızdaki değişiklikleri önce sanal dünyada test edin
  Hattınızın performansını sanal bir dünyada test etmek ve simüle etmek, gerçek dünyada uygulamadan önce sorunları ve iyileştirmeleri belirlemenize yardımcı olur.
 • Sürecin başlarında sorunu giderin
  Simülasyon, hattınızın çalışmasını engelleyen sorunları tanımlamanıza ve görselleştirmenize yardımcı olabilir.
 • Mevcut hattınızın üretimini simüle edin ve optimize edin
  Süreç değişikliklerini test ve simüle ederek büyük performans iyileştirmelerine yol açabilecek küçük değişiklikleri belirleyin. Farklı senaryoları test edin. Operatör eksikliği veya uzun süreli makine bakımı gibi senaryoların üretimi nasıl etkilediğini ve bu sorunlara nasıl tepki verebileceğiniz konusunda simülasyon size rehberlik edebilir.
 • Ürün çeşitliliği varyasyonlarını test edin
  Hattınızda üretilmekte olan ürün çeşidini değiştirip değiştirmeyeceğinize karar verirken ve bu değişikliğin genel üretim üzerindeki etkilerini değerlendirmek istediğinizde simülasyon yardımcı olabilir. Ürün çeşitliliğindeki varyasyonları test edebilir ve üretim performansını nasıl etkilediğini görebilirsiniz.
 • Daha iyi öngörülebilirlik
  Üreticiler için kritik bir nokta, ürünlerinin tam zamanında teslim edilmesidir. 3B üretim simülasyon yazılımı, size hat operasyonlarınız için daha fazla öngörülebilirlik sağlayabilir ve daha gerçekçi teslimat programları planlamanıza yardımcı olabilir.
 • Projelerinizi yönetime kolayca sunun
  Üretimde neler olup bittiğini iletmek veya üretimdeki herhangi bir değişikliği açıklamak için, argümanlarınızı yedeklemek ve hat üzerindeki her bir kararın yatırım getirisini ve faydalarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için simülasyon çalışmasını kullanabilirsiniz.